Samuel Uhrin sa na MS východného Slovenska dorastencov nestratil

Category: Mládež

Samuel Uhrin

V sobotu 9. marca sa v Starej Ľubovni konali Majstrovstvá východného Slovenska dorastu. Spomedzi Letanovčanov mal možnosť štartu jedine Samuel Uhrin, ktorý si vybojoval miestenku vďaka triumfu na MS Spiša. S postupom zo skupiny medzi najlepších šestnásť hráčov a predvedeným výkonom vládne spokojnosť. Výborne reprezentoval STO Letanovce!

Keďže na MS východného Slovenska dorastencov štartuje len najlepšia 32-ka (podľa rebríčka) a majstri jednotlivých okresov či regiónov, náš mladý stolný tenista figuroval medzi nenasadenými. Žreb mu prisúdil v dvojhre dorastencov hneď druhú skupinu, v ktorej mal za súperov Mareka Hakyho (STK Stará Ľubovňa), Dávida Maňáka (1. PPC Fortuna Kežmarok) a Filipa Petríka (STK Lokomotíva Košice).

Hneď úvodný zápas skupiny sa ukázal ako najdôležitejší. Samuel Uhrin v ňom nastúpil proti Kežmarčanovi Maňákovi. Silný protivník vďaka, nezvyčajne, prudkému bekhendu vyhrával 2:1 na sety a 10:8. Naša mladá nádej však nepriaznivý stav zvrátila a aby toho nebolo dosť, v piatom sete znova viedol mladý kežmarský stolný tenista 10:8. Z výhry sa ale nakoniec radoval Samuel Uhrin. V druhom dueli v skupine nastúpil Letanovčan proti najmladšiemu účastníkovi turnaja, 11-ročnému Filipovi Petríkovi z Košíc. Ten dlho trápil nášho Uhrina, ktorý vo štvrtom sete, po víťazstve 3:1, rozhodol o postupe medzi najlepšiu 16-ku. Čakal ho ešte súboj o prvé miesto v skupine proti turnajovej dvojke. Domáci Marek Haky bol absolútny favorit, no letanovský talent sa dopredu nevzdával. Skvelý výkon, škoda len piateho setu, v ktorom zahrala svoju rolu aj psychika.

Vyžrebovanie pavúka Samuelovi Uhrinovi neprialo. Hneď v prvom kole „vyfasoval“ nasadenú jednotku. Prvoligista Tomáš Dubec, ktorý hráva za Starú Ľubovňu, stratil v celom priebehu turnaja len dva sety a suverénnym spôsobom ho vyhral. Náš stolný tenista sa nestratil ani pri súboji s neskorším víťazom, aj keď mu podľahol 0:3. Menšia pochvala od súperovho trénera bola na mieste a potešila.

Vo štvorhre dorastencov vytvoril Uhrin dvojicu s Betlanovčanom Hodákom. V prvom kole títo dvaja narazili na pár Poľa – Magdziak (STK Stará Ľubovňa, 1. PPC Fortuna Kežmarok). Po vynikajúcom výkone favoritov takmer zdolali, veď v piatom sete viedli Uhrin s Hodákom ešte 9:7. Poľa s Magdziakom nakoniec vyhrali 3:2 a svoju púť vo štvohre skončili až vo finále, kde ich porazili Dubec s Hakym.

Samuel Uhrin si zahral aj zmiešanú štvorhru, keď jeho spoluhráčkou bola Veronika Čurilová (STO BBF Spišská Nová Ves). V prvom kole si zmerali sily s košickou dvojicou Priščák – Kocihová, ktorej podľahli 1:3.

Samuel Uhrin: „V Starej Ľubovni som si veľmi dobre zahral, no škoda, že som tak skoro vypadol. Súperi boli silní, proti tým najlepším som nemal šancu. Každý mal možno trošku iný štýl hry, ale každý hral hneď útočný pingpong, žiadne ´sekačky´ a podobne. Najťažší zápas bol určite hneď ten prvý, v ktorom mal súper niekoľko mečbalov. Rád by som si s takými hráčmi zahral častejšie, lebo v našich ligách je to trochu o inom pingpongu.“